چگونه سایت را راه اندازی کنید

چگونه یک سایت برای خود طراحی کنیم

در ابتدا شما باید موضوع و حرفه ی خود را روی قلم آورده و بدانید هدف از ساختن وب سایت چیست  و اهمیت طراهی وب سایت را بررسی کنید.

ابزار های حرفه ای و مدرن تجاری
65%

طراحی طرح ایمیل

50%

شبکه های مجازی

65%

مدیریت شبکه و بازاریابی

Read More
50%

طراحی طرح ایمیل و پروفایل

Read More

هدف از ساخت وب سایت

در ابتدا باید یک هدف را برای خود مشخص کنید تا مصمم تر کار خود را بتوانید دنبال کنید. باید برنامه اولیه برای خود داشته باشید بدانید موضوع چیست؟ هدف از ساخت وب سایت چیست؟ آیا طرحی را برای وب سایت خود میخواهید داشته باشید؟ جدی تر به طراحی سایت خود فکر کنید و بهترین طرح را بتوانید اجرا کنید. در مرحله بعد برای خود مشخص کنید که چه کسانی را میخواهید به سایت خود دعوت کنید استایل سایت خود را مطابق مخاطبانتان طراحی کنید. سعی کنید همیشه مطالبی که در سایت میگذارید متناسب با مضمون سایت باشد و یک هدف را دنبال کنید تا مخاطبین گیج نشوند.

برخی از امکانات ما درباره بهینه سازی سایت ها :

طراحی و توسعۀ وب
این ابزارک یک ویرایشگر محتوای پیشرفته است که می توانید محتوای مورد نطر خود را واردکرده و در صفحه نمایش دهید.
تبلیغات و بازاریابی
قابلیت افزودن آیکن های شبکه های اجتماعی توییتر، گوگل پلاس، فیسبوک در صفحه
راه کارهای تجارت الکترونیک
با استفاده از این ابزارک می توانید جستجوگر وب را در صفحه وارد نمایید. این جستجوگر توسط موتور جستجوی گوگل محتوای سایت را جستجو می نماید.

چگونه سایت را راه اندازی کنید

در ابتدا یک نام مرتبط با کار خود انتخاب کنید.

لازم است بدانید که اسم یک سایت از سه قسمت تشکیل میشود:

1.WWW مخفف World Wide Web است.

2.اسمی که میخواهید انتخاب کنید که به آن Domain گفته میشود.

3.پسوندهای مشخص مانند org، net، com، ir، info

و همچنین سایت به اندازه  ساخت یک خانه خوداهیمت داردو مانند  شکل و ظاهر، مصالح آن است. شما هم باید در طراحی سایت ظاهر خوب و زیبایی را به صفحه تان اختصاص دهید و از بهترین مطالب استفاده کنید تا مخاطبین شما احساس رضایت کنند.

برای طراحی سایت 3 چیز لازم است

1.دامنه

دامنه یا به عبارتی domain در واقع آدرس و نشانی سایت شما میباشد یعنی همان نام شما.

نکته مهمی که در انتخاب دامنه اهمیت دارد نام و طول دامنه می باشد.

 در انتخاب نام سعی کنید که نام شرکت و یا نامی که متناسب با محتوای سایت شما باشد انتخاب کنید  طول دامنه به این دلیل که بتوان آن را به راحتی در ذهن سپرد اهمیت بسیار دارد.

چگونه دامنه را ثبت کنیم؟

ابتدا باید مطمئن شوید که نام دامنه ای که انتخاب میکنید قبلاً توسط شخص یا شرکت دیگری ثبت نشده باشد. پس آن را بررسی کنید و در صورت آزاد بودن نام را انتخاب کنید.

نکته: ثبت دامنه به نام شخص شما است. وقتی شما از شرکتی درخواست ثبت دامنه میکنید آنها به دلیل دانش کم کاربران از آنها سوء استفاده میکنند و نام دامنه را به نام خودشان ثبت میکنند و یا تاریخ انقضای آن به اتمام میرسد و به شما اطلاع نمی دهند که در آینده شما با مشکل مواجه خواهید شد.

دامین به چهار قسمت اصلی تقسیم میشود که آنها را با هم بررسی میکنیم :

پروتکل(protocol): نوع فایلهایی که بین سرور و کامپیوتر بیننده رد و بدل میشود تا حدودی توسط پروتکل قابل حدس زدن است. در اینجا با دو مورد اشنا میشویم:

http برای سایت های عادی

https برای انتقال اطلاعات مهم و سری مانند رمزهای بانکی برای خریدهای اینترنتی

ساب دامین(subdomain): میتوانید با یک دامین به طور همزمان تعداد نامحدود مدیریت سایت را مدیریت کنید. برای اینکار میتوانید از ساب دامین استفاده کنید.

محصولات و خدمات حوزۀ طراحی و توسعۀ وب

طراحی وب سایت به فناوری ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود. در طراحی وب سایت زیبایی و کارایی بر میزان رضایت کاربران از سایت تأثیر بسزایی دارد. درواقع هردو مورد به یک‌میزان بر کیفیت یک سایت خوب تأثیرگذار است نباید از هیچ‌کدام غافل شد.

ملاک های حرفه ای بودن تیم طراح سایت: